AKTORZY


Christopher Lambert

     Jego prawdziwe nazwisko to Christophe Guy Dénis Lambert, urodził się w Ameryce, ale edukację odebrał w Europie. Jego ojciec był pracownikiem ONZ i wiele lat spędził na placówce w Szwajcarii. Przyszły aktor uczęszczał więc do szkoły w Genewie a po jej ukończeniu przeniósł się do Paryża, gdzie kontynuował naukę w tamtejszym Konserwatorium. W 1980 r. po raz pierwszy wystąpił przed kamerami jednak sławę zdobył dopiero 4 lata później rolą w filmie "Greystoke: Legenda Tarzana, władcy małp". W 1986 r. za rolę w obrazie wyreżyserowanym przez Luca Bessona "Metro" otrzymał Cesara. W 1986 r. wystąpił w filmie, który przyniósł mu największą popularność po obu stronach oceanu - "Nieśmiertelny". Od tamtej pory kariera aktorska Lamberta potoczyła się gładko. Rozpoczął współpracę z takimi ciekawymi reżyserami jak Agnieszka Holland ("Zabić księdza"), czy Michael Cimino ("Sycylijczyk"). W 1992 r. aktor zadebiutował jako producent robiąc film "Mordercza rozgrywka". Obecnie to właśnie zajęcie zabiera mu najwięcej czasu.


 

Linden Ashby

     Jego prawdziwe nazwisko to Clarence Linden Garnett Ashby III, urodził się 23.05.1960 r w Atlantic Beach na Florydzie jako trzecie dziecko (ma 2 starsze siostry ) państwa Ashby.
     Skończył prywatną szkołę - Bolles High School na Florydzie; następnie uczęszczał do Fort Lewis College. Studiował przez dwa lata w Neighborhood Playhouse. Debiutował na ekranie w 1987 r. Jest przede wszystkim aktorem telewizyjnym. Występował w licznych serialach; m.in. "China Beach", "MacGyver" i "Hardball". Największą popularność przyniosła mu rola doktora Bretta 'Coop' Coopera w "Melrose Place".


 

Robin Shou

     Urodził się 17 lipca 1960 w Hong Kongu. Podczas spędzania wakacji otrzymał propozycję zagrania zabójcy KGB w jednym z filmów akcji. Od tej pory jest mistrzem walk wschodu i wziętym aktorem. Wcześniej pracował jako inżynier. Nigdy nie korzysta z pomocy kaskadera. Zagrał w ponad 20 filmach, do których zaliczają się m.in. "Beverly Hills Ninja" (video: "Wielki biały ninja"), Mortal Kombat, Mortal Kombat 2: Annihilation (również choreograf walk), Triady (Wo zai hei she hui de ri zi), czy Wojna w mieście (Sing si jin jaang).


 

Talisa Soto

     Urodziła się 27 marca 1967 roku w Nowym Jorku w portorykańskiej rodzinie. Jest świetną aktorką, ma swoim koncie filmy takie jak: "Licencja na zabijanie" ("Licence to Kill") jako Lupe Lamora, Królowie Mambo" ("The Mambo Kings") jako Maria Rivera, "Don Juan DeMarco" jako Dona Julia, "Mortal Kombat" jako Kitana, "Rajd ku słońcu" ("The Sunchaser") jako Navajo Woman, "Mortal Kombat 2: Annihilation" jako Kitana, "Pinero" ("Pińero") jako Sugar, "Ballistic: Ecks vs. Sever" jako Vinn Gant/Rayne.