OPIS - POSTACIE - KRYPTA - KODY - GALERIA

     Ta gra jest ulepszeniem Mortal Kombat: Deadly Alliance na kieszonsolkę GameBoy Advance, niestety tylko na tą platformę. Od zwykłego MK:DA różni się głównie nowymi postaciami, trybami rozgrywki i arenami, których zabrakło w wersji na GBA. Engine w Mortal Kombat: Tournament Edition jest taki sam jak w MK:DA na GBA. W grze są dostępne dwa tryby rozgrywki Single Player i Multi Player. W tym pierwszym dostępna jest gra przez Arcade, Survival, Tag Team, Practice. Drugi tryb, jak można się domyślić przeznaczony jest do gry w kilku graczy przy pomocy kilku konsolek z grą i kabli. W Tournament Tag można np. grać w czterech i tylko w czterech graczy. Gracz pierwszy gra z trzecim,
a drugi z ostatnim, dalej wiadomo o co chodzi :).
     Postacie, które są dostępne w grze, to: Bo Rai Cho, Cyrax, Drahmin, Hsu Hao, Johnny Cage, Mavado, Nitara, Raiden i Reptile. Niestety zabrakło kilku postaci, które były w MK:DA na PlayStation 2, X-box'a, czy GameCube'a, a mianowicie: Blind Kenshi'ego, Frost, Jax'a, Kano, Kung Lao, Kitany, Li Mei oraz ukrytych postaci Blaze'a i Mokap'a. Pojawiły się również trzy nowe postacie - Noob Saibot, Sareena (znana z MKM: Sub-Zero), Sektor. W grze dostępne są areny z MK:DA, których nie było na GBA. Pojawiła się również arena znana dobrze z MK2 - Armory (aby ją odkryć zajrzyj do działu kody). Pojawił się nowy rodzaj wykończeń - Weapon Fatality, czyli Fatality wykonywane za pomocą broni. O tym, że jest takie wykończenie w MK:TE dowiedziano się dopiero po premierze gry. W Krypcie możemy otwierać trumny za pomocą dwóch rodzajów monet - czerwonymi i zółtymi. Wszystko to co kupiliśmy w Krypcie można zobaczyć w dziale Extras.
    Podsumowując MK:TE jest najlepszą z wszystkich części MK jakie ukazały się na GBA. Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem tej kieszonsolki to MK:TE musi się znaleźć w twojej kolekcji gier.