OPIS - HISTORIE POSTACI - ZDJĘCIA

Mortal Kombat Początek Wyprawy jest to animowany film video. Film opowiada o ziemskich wojownikach, którzy są wybrani do ratowania ziemi w turnieju Mortal Kombat liczącym setki lat i rozgrywanym co pokolenie. Film rozpoczyna się w momencie, gdy bohaterowie wsiadają na statek, który zmierza w kierunku wyspy Shang Tsunga na której ma odbyć się turniej. Nasi trzej wybrańcy Johnny Cage, Liu Kang i Sonya Blade spotykają na statku Raydena, który opowiada o "świętej  misji", którą muszą wykonać. W czasie trwania "rejsu" na wyspę dowiadują się o grożących im niebezpieczeństwach, przeciwnikach i turnieju. Po dotarciu do celu bohaterowie dowiadują się o Scorpionie, Sub-Zero i księciu Goro. Na pytanie: "Czy uratują ziemie przed zagładą", niestety nie uzykamy odpowiedzi w tym filmie, ponieważ kończy sie on w momencie kiedy rozpoczyna się turniej. 
    Wielkim minusem filmu są beznadziejne animacje 2D, wyglądają one jak te z lat 30/40-stych. Jednak jest mała różnica - są kolorowe. Za to wielkim plusem filmu są animacje 3D, które zasługują na szerokie uznanie. Zostały one stworzone w stajni Silicon Graphics. A co do muzyki, to jest super! Ale jeszcze bardziej super jest w MK The Movie i MK2 Annihilation.
    O fimiku można powiedzieć, że jest to animowana wersja MK The Movie z pominięciem turnieju i rozwinięciem przed turnieju :-). Tak ogólnie to film jest fajny. Dużo tłumaczy o Mortal Kombat, można poznać głębiej historię Sub-Zero i Scorpiona. Jeżeli jesteś zapalonym wielbiciele MK, to jest to obowiązkowy film. Mi osobiście bardzo się podobał.

Produkcja: USA, Kwiecień 1996 
Czas trwania: 1:00:00 
Dystrybucja: IMP Home Video 
Scenariusz: Kevin Droney