OPIS - CIOSY - HISTORIE POSTACI - KODY - HISTORIA GRY - ARENY - GALERIA

HISTORIE POSTACI

Johny Cage
Po pokonaniu Shao Kahna dusza Cage'a została uwolniona i powędrowała do wyższych krain. Z niebios obserwował walkę, w jakiej brali udział jego przyjaciele. Gdy niebem zaczęły wstrzasać odgłosy wojny, Johnny dowiedział się o walce pomiędzy Starymi Bogami i złym Shinnokiem. Dusza Cage'a odszukała Raydena i dzięki jego znowu wróciła do swiata żywych. W ten sposób Johnny raz jeszcze staje w szeregach obrońców Ziemii.
 

Fujin
Lepiej znany jako Bóg Wiatru, przyłacza się do Raydena, w ten sposób tworzac tandem ostatnich Bogów Ziemskich. Większosć Starych Bogów zostało pokonanych w bitwie niebios po konfrontacji z siłami Shinnoka. Fujin rzadny zemsty planuje ostateczna walkę z piekielnymi sługami złego Boga - rycerza ciemnosci.
 
Jarek
Mówi się, że jest ostatnim członkiem organizacji przestępczej Black Dragon. Jarek poszukiwany jest przez Agenta Specjalnego Sony'e Blade za przestępstwa przeciw ludzkosci. Z powodu większego zagrożenia, jakim jest zło sciagnięte przez Quana Chi, Sonya na chwlę przerwała poscig za przestępca. W obliczu zagrożenia gatunku ludzkiego, Jarek zdecydował stanać po stronie obrońców Ziemii.
 
Kai
Kai jest członkiem Stowarzyszenia Białego Lotosa. Pobierał naukę sztuki walki od najlepszych mistrzów Azji. Przeprowadził się na daleki wschód po spotkaniu Liu Kanga, najlepszego przyjaciela i towarzysza. Teraz obaj spotkali się po raz kolejny, aby wesprzeć Raydena w walce z Shinnokiem.
 
Liu Kang
Niesmiertelny mistrz turnieju Mortal Kombat podażył do krainy Edenia na ratunek księżniczce Kitanie, która uwięził Quan Chi. Niestety zmuszony jest zawrócić. Wraca na Ziemię, aby zebrać i przygotować grupę najlepszych wojowników na nowa wyprawę ratunkowa. Zanim jednak wyruszy do krainy Edenia, będzie musiał pomóc Raidenowi, który wyjawia mu tajemnicę o nadejsciu nowego zła.
 
Quan Chi
To bezczelny i ambitny czarnoksiężnik posiadajacy potężna wiedzę o czarnej magii. Użył całej swojej mocy, aby złamać pieczęcie Starych Bogów i oswobodzić złego Shinnoka. W zamian za tę przysługę Quan Chi otrzymał pozycję nadwornego arcy-czarnoksiężnika w rozszerzajacej się krainie Netherealm.
 
Raiden
Bóg Gromów powraca na Ziemię po przegranej Shao Kahna. Zamiast spokoju czeka go nowe wyzwanie, jakim jest nadciagajaca potęga złego Shinnoka. Dowodzone przez Quan Chi odziały zagłady najpierw udeżaja w Starych Bogów. Podczas gdy niebiosa wzburzone sa wichrami wojny, jednym nie zamieszanym jeszcze w walkę bogiem ziemskim jest Rayden
 
Reiko
Jest generałem armii Shinnoka. Poprowadził siły ciemnosci do walki ze Starymi Bogami. Sa tacy, którzy widzieli jak zginał walce. Jednakże o wygranej Shinnoka powrócił - nie wiadomo jakim cudem - odbudował siły i jest gotowy na walkę ze zjednoczonymi siłami ziemskich wojowników.
 
Reptile
Kolejny generał w armii ciemnosci Shinnoka. Kiedyś należał do dziwacznej rasy jaszczuropodobnych. Został wygnany do krainy Netherealm za masakrę kilku rzadkich gatunków. Odpowiedzialny za smierć milionów i lubujacy się w najwymyslniejszych formach masowego mordu. Reptile jest groznym sprzymierzeńcem sił ciemnosci.
 
Scorpion
Scorpion wyrwał się ze swiata zmarłych za sprawa czarnoksiężnika Quan Chisjest óowrogiego powraca z jego dusza. Nie za darmo jednak. Ożywiony ninja musi zgodzić się łużyć Quan Chi'emu przeciwko Starym Bogom. Olbrzymi dar jakim życie nie jest dla Scórego powrłorł do swiata smiertelnych. Cos o wiele bardziej posępnego i zpiona jedynym powodem, dla ktci...
 
Shinnok
Został wypędzony do krainy Netherealm za przestępstwa przeciwko jego dawnym współbraciom - Starym Bogom. Z niewoli oswobodził go Quan Chi, z którego pomoca udało się Shinnokowi zapanować nad Edenia. Teraz z Edenii prowadził ofensywę skierowana w Starych Bogów, jego celem głównym jest zemsta na tym, który osmielił się go uwięzić - imię jego huczy Shinnokowi przez cały czas w głowie - to Rayden.
 
Sonya
Po podróży do Swiata Zewnętrznego (OUTWORLD) i niemalże udanej zagładzie Ziemii przygotowanej przez Shao Kahna, Sonya stała się członkiem Ziemskiej Agencji Wywiadowczej Swiata Zewnętrznego. Podczas jej pierwszej misji spotkała Liu Kanga, z którym wyrusza na pomoc bogowi gromów, Raydenowi. Zadaniem Soni jest rozpoznanie zagrożenia jakie przywołał Quan Chi. Sonya po zorientowaniu się w sytuacjii musi jak najszybciej ostrzec rzad o nowym niebezpieczeństwie. Czy jej się to uda..?
 
Sub-Zero
Po pokonaniu Shao Kahna przez obrońców Ziemii, klan Lin Kuei, z którego wywodził się Sub-Zero, zostaje rozwiazany. Gdy na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie wywołane przez Quan Chi, lodowy wojownik po raz kolejny zostaje zmuszony do działania. Przywdziewa orginalny strój należacy do jego nieżyjacego już brata - prawdziwego Sub-Zero - a wraz z nim tajemnice, jak pokonać potęge złego Shinnoka.
 
Tanya
Tanya, będac córka ambasadora nowych swiatów, krainy Edenia, wstawiła się za grupa uciekinierów, szukajacych schronienia w jej ojczyznie. Jej wstawiennictwo odniosło sukces. Lecz zaraz po tym, jak królowa Sindel wydała pozwolenie na przejscie przez portal, okazało się, że w grupie uciekinierów jest nie kto inny, ale sam wypędzony Stary Bóg, Shinnok. Aby tego było mało portal, który został otwarty nie prowadził do jednego z nowych swiatów, ale wprost do otchłani krainy Netherealm. W ten sposób raz już oswobodzona Edenia dostała się we władanie