Ogólne informacje

        Trzecia część filmu Mortal Kombat jest w fazie produkcji. Tyle wiadomo na pewno. Mortal Kombat, po długiej przerwie (Mortal Kombat 2: Annihilation pojawił się w kinach pięć lat temu) pojawi się z powrotem na dużym ekranie. Film ten będzie robiony podobnie jak pierwsza cześć tego filmu. W MK3 The Movie najprawdopodobniej pojawi się Quan Chi. Najważniejsze, ogólne informacje jakie się pojawiły przedstawione są poniżej:

Czaty

Firma UGO przeprowadziła wywiad z Joshua Wexler (jest to producent poprzedniej części filmu). Najbardziej cieszące jest to, że nareszcie pojawiła się jakaś konkretna i prawdziwa informacja na temat MK3: The Movie bo do tej pory, krążyło tylko wiele plotek. Poniżej część wywiadu, w której była mowa o filmie:
Ugo: Czy trzeci film Mortal Kombat jest w produkcji? Jesteś wplątany w to wszystko?
Jw: Tak, produkujemy ten film!
Ugo: Możesz wszystko powiedzieć?
Jw: Absolutnie nie! (śmiech) Mogę powiedzieć, że będziemy szukać nowe sposoby walki. Będziesz widzieć walki, jakich nigdy wcześniej nie widziałeś.

Wieści

- Prawdopodobnie Sonya umże,
- Liu Kang i Kitana będą ratować swiat,
- Tracy Douglas możliwe, ze zagra Tanya'e (w MKC odgrywała Vorpax),
- Ch. Lambert najprawdopodobniej zagra jako Rayden (był nim w MK1), ponieważ skończyły się zdjęcia do 4 części "Nieśmiertelnego",
- Sonya i Jax będą poszukiwać Jarka z Black Dragon, do którego należał również Kano,
- Johny Cage zostanie wskrzeszony,
- Mortal Kombat: Resurrection to prawdopodobnie nowy tytuł filmu,
- budżet filmu wynosi ponad 60mln dolarów,
- będzie to najprawdopodobniej ostatnia część filmu.