OPIS - CIOSY - HISTORIA POSTACI - KODY - HISTORIA GRY - ARENY - GALERIA

HISTORIA POSTACI

BARAKA

To on prowadził armię Zaswiatów podczas ataku na klasztor Shaolin. Baraka należy do rasy Normadów żyjacych na pustyni Zaswiatów. Jego nieprzeciętne zdolnosci wojownicze zwróciły uwagę Kahna, który wcielił go do swej armii.
Uzbrojony w swe smiercionosne kosy, Baraka bez trudu pokonał ziemskich wojowników, podobnie jak Tsunga, Kintaro oraz samego Shao. Jego lud powstał przeciwko armii potężnego niegdys Kahna. Jeżeli zwycięża, Zaswiaty znajda sie pod panowaniem króla Baraki.
JAX

Major Jackson Briggs jest przywódca feralnego oddziału specjalnego, który tropił rzezimieszków z Black Dragon. Po odebraniu niepokojacego wezwania od porucznik Blade, Jax wyruszył na samotna, ratunkowa misję. Briggs wkracza w upiorny swiat z nadzieja, że Sonya wciaż żyje...
Jaxowi udało się odnalezć Sonyę. Dzięki swej niewiarygodnej mocy pokonał Shao Kahna i wstrzymał jego rzady "żelaznej pięsci". Korzystajac z zamieszania i chaosu, jaki zapanował, Jax i wyzwolona Sonya bezpiecznie opuscili Zaswiaty. Kano po raz kolejny uniknał aresztowania, Sonya przeczuwa jednak, że ich kolejne spotkanie nastapi już niebawem...
JOHNNY CAGE

Po zakończeniu pierwszego turnieju Cage zniknał. Dopiero teraz dał o sobie znać, gdy rozpoczał kolejna wyprawę w Zaswiaty razem z Liu Kangiem. Cage postanawia walczyć raz jeszcze . Tym razem, aby uchronić Ziemię przed zagłada. Po swoim tajemniczym zniknięciu z planu swego ostatniego filmu, Cage powraca. Wreszcie ma to, czego zawsze pragnał - uznany zostaje za prawdziwego bohatera i honorowego wojownika. Jego udział w drugim turnieju, prócz zasłużonego szacunku, przyniósł mu także inspirację ba sequel niedawnego hitu -"Mortal Kombat". Czuje, że trzecia częsć jest nieunikniona...
KITANA

Uroda skrywa jej zabójcza naturę. Pracowała dla Shao Kahna jako profesjonalna zabójczyni i przystapiła do turnieju razem z ziemskimi wojownikami. Podobno przez cały czas była pod obserwacja swej siostry blizniaczki - Mileeny.
Pracujac przez wiele lat jako skrytobójczyni, Kitana zdobyła duże doswiadczenie. Ostatnio dowiedziała się, że Mileena nigdy nie była jej siostra; jedynie obrzydliwym klonem stworzonym przez Shang Tsunga. Poznała też prawdę o zamachu stanu, jaki przeprowadził niegdys Shao Kahn, zrzucajac z tronów jej rodziców. Chcac odzyskać swoje prawa, Kitana musiała przystapić do turnieju by stawić czoła Shao. Teraz Zaswiaty sa zypełnie inna kraina...
KUNG LAO

Mnich z klasztoru Shaolin i członek Tajnego Bractwa Białego Lotosu jest potomkiem legendarnego Kung Lao, który 500 lat temu pokonany został przez czterorękiego Goro. Słyszac o grożacym niebezpieczeństwie z Zaswiatów bez wahania przyłaczył się do Liu Kanga.
Walka u boku Liu Kanga pozwoliła mu zrozumieć, że jego fatum nierozerwalnie zwiazane jest z Zaswiatami. Dzięki swym umiejętnoscia i woli walki udało mu się pomscić smierć swego wielkiego przodka. Jednakże najwększe wyzwanie dopiero przed nim...
LIU KANG

Po wygraniu pierwszego turnieju Liu Kang wyruszył do domu, do swego klasztoru. Niestety jego swięte miejsce znalazł zniszczone, a swych braci zabitych przez armię Zaswiatów. Liu Kang postanawia zemscić się za niewinna smierć tak wielu istnień ludzkich
Liu Kang dał upust swego gniewu i niszczac Shao Kahna dokonał upragnionej zemsty. Po zakończeniu drugiego turnieju raz jeszcze powrócił do klasztoru, by oddać ostatnie honory zabitym. Wtedy zrozumiał istotę swego przeznaczenia.
MILEENA

Siostra Kitany w służbie Shao Kahna, tajemnicza zabójczyni kryjaca intencje swych działań. Zadaniem powierzonym przez jej przez samego pana, Shao Kahna, było baczne obserwowanie Kitany, ze względu na podejrzane zachowanie siostry.
Ta siostra blizniaczka Kitany jest w rzeczywistosci groteskowym klonem stworzonym przez Shang Tsunga. Korzystajac z nieuwagi Kahna, który zajęty był obserwowaniem przebiegu turnieju oraz nicodziennych zachowań Kitany, Mileena obróciła się przeciwko swemu panu. Dzięki swej niewiarygodnej szybkosci bez trudnosci udało się jej pokonać Shao. Teraz Mileena, jako Królowa, rzadzi Zaswiatami razem ze swym tajemniczym sojusznikiem Baraka.
RAIDEN

Obserwujac wszystkie zdarzenia z dystansu, Rayden odkrył niecne plany Shao Kahna. Ostrzegł ziemskich wojowników o turnieju Shaolin i niedługo potem zniknał. Jak wiesć niesie, w Zaswiaty Rayden powędrował samotnie.
Rayden doskonale wiedział o kłamstwach Shang Tsunga i znał brutalnosć Shao Kahna, więc przyjał ich wyzwanie. Używajac swej mocy i zdobytej wiedzy. Rayden bez większego trudu wygrał turniej, niszczac Shao i jego twory. Bóg piorunów zniszczył także Bramę między dwoma wymiarami...

REPTILE

Złowieszczy i tajemniczy ochroniarz Shang Tsunga kryje się w cieniu, skutecznie zatrzymujac każdego, kto chciałby skrzywdzić jego pana. Mówi się, że przybrał ludzka formę, by ukryć odrażajacy wyglad swej prawdziwej natury własciwej rasie Reptilionów - Jaszczurów.
Reptile przez wiele lat wiernie służył swemu panu. Na krótko przed finałem piewszego turnieju dowiedział się o istnieniu innych osobników swej rasy, gdzies w Zaswiatach służacych niewolnicza praca Shao Kahnowi. Reptile przystapił do drugich zawodów, by uwolnić swych pobratymców. I udało się. Smierć Shao Kahna oraz czarnoksiężnika Shang Tsunga pozwoliła mu na zrzucenie jażma niewoli z członków swej rasy. Teraz on i jego lud moga żyć w spokoju.
SCORPION

Upiór z piekła rodem powraca ze swych przeklętych lochów! Scorpion dowiedział się o dalszej egzystencji znienawidzonego członka Lin Kuei, dlatego własnie wyrusza tropem Sub-Zero w Zaswiaty, by kontynuować swa bluzniercza misję!
Na krótko po wyruszeniu w Zaswiaty, w celu wykonania swego ponadczasowego zadania, Scorpion stał sie swiadkiem aktu darowania przeciwnikowi życia przez Sub-Zero. Wojownik zdał sobie wówczas sprawę z tego, że to nie ten Sub-Zero, który zamordował go dawno temu. Scorpion postanowił darować życie ninji. Prócz zwycięstwa w turnieju, Scorpion odnalazł nowy sens swego dalszego życia. By odpokutować zabójstwo Sub-Zero w pierwszym turnieju, wojonik stanał na straży jego młodszego brata.
SHANG TSUNG

Po utracie kontroli nad turniejem Shaolin, Shang Tsung obiecał swemu panu Shao Kahnowi, zgładzenie ziemskich wojowników w swym własnym turnieju. Kahn przyjał tę propozycję, darujac czarownikowi życie i obdarzajac go dawno utracona młodoscia.
Tsung nie tylko obrócił się przeciwko swemu panu, pokonujac w turnieju zarówno czterorękiego Shokana Kintaro, ale objał też władze nad Zaswiatami. Wraz z grupa elitarnych czarnoksiężników udaje mu się osłabić bramę między wymiarami i zstapić na Ziemię. Z pomoca swoich najlepszych podwładnych przejmuje władze nad Ziemskim Królestwem i cała planetę ogarniaja wieczne ciemnosci... Miłego dnia, jeszcze raz !

SUB-ZERO

Mimo iż wydawałoby się, że Sub-Zero zginał w pierwszym turnieju, tajemniczy ninja wraca, pojawiajac się prosto z mroku. Mówi się, że ponownie wyruszył w Zaswiaty, by definitywnie zgładzić Shang Tsunga. Jednak by tego dokonać, musi wywalczyć sobie drogę w turnieju.
Kiedy do siedziby klanu Lin Kuei dotarły wiesci o tym, że Shang Tsung przeżył, Rada Najstarszych postanowiła wysłać kolejnego zamachowca. Jest nim w rzeczywistosci młodszy brat Sub-Zero. Kiedy ów młodzieniec dowiedział się o ponurej wendecie Scorpiona, nie mógł zrozumieć, dlaczego darowano życie jego bratu. Być może roztrzygnie to trzeci turniej ?