IRC #mortalkombat

                   JAVA IRC CHAT
     Aby wejść na kanał bezpośrednio z tej strony kliknij na zdjęcie obok. Pojawi się w nowym oknie aplet javy, który przypomina zwykły czat.

     Na kanał można również wejść korzystając z programu mIRC. Jest to może nieco trudniejszy sposób wejścia na kanał, ale za to bardziej funkcjonalny.

Aby połączyć się z kanałem przez mIRC'a należy po uruchomieniu menu Options (druga ikonka od lewej) kliknąć na Add i tam wpisać w odpowiednich polach następujące dane:
 
Description: ircx.net.pl
IRC Server: ircx.net.pl
Port: 6667

.
     Jeżeli jesteś stałym gościem (albo i nie :P) to dobrze będzie, jeśli zarejestrujesz sobie nick. Będziesz miał wtedy pewność, ze nikt się pod ciebie nie podszywa. Jeżeli zarejestrujesz swoje pseudo, to po wejściu na kanał musisz w ciągu 30 sekund podać hasło, którym zabezpieczyłeś swój nick. Po upływie 30 sekund jeśli nie podałeś poprawnego hasła zostaniesz wywalony - ty lub ktoś kto wszedł na twoim nicku. Więc tak, aby zarejestrowac nick wpisz /msg NiCK REGISTER nick hasło, nick - zamiast" nick" wpisz swoje pseudo, a zamiast "hasło" wpisz hasło którym zabezpieczysz swój nick. Gdy będziesz chciał wejść następnym razem na kanał, to przed wejściem wpisz
/msg NiCK identify hasło (zamiast "hasło" wpisz twoje hasło). To tyle, prawda, że nie skomplikowane jak na pierwszy raz? :)
.
     Aby nie było trzeba po 30 dniach ściągać ponownie mIRC'a wystarczy ściągnąć i uruchomić plik
CmIRC.exe. Jest to crack, którego autorem jest Strength.