21 MARZEC 2003
Nadchodzi zapowiadany wielki turniej bijatyk

Jutro, jak zapowiadano, rozpocznie się wielki turniej bijatyk w Texasie. Wszelkie pojawiające się informacje o turnieju postaram się umieszczać tutaj na bieżąco. Jak tylko pojawią się jakieś odnośniki do walk z MK:DA jakie odbyły się na turnieju, to linki w stawie tutaj.

13 MARZEC 2003
Zmiany w dziale Download

Na stronie zaszło dużo zmian. Zwłaszcza w dziale Download, który się bardzo powiększył. Doszły tam poddziały tapety i winamp skins. W pierwszym z nich znajduje się osiem tapet, a w drugim prawie 50 skinów do Winamp'a 2.xx. Oprócz nowych działów powiększone zostały już istniejące - themes i video. W dziale themes dodałem 8 kompozycji pulpitu oraz wygaszacze ekranu, m.in. z gry MK:DA i serialu MK Conquest. Pojawił się również nowy dział - histroia strony. Znajdują się tam screen'y wszystkich wcieleń STREFY Mortal Kombat, łącznie z obecnym. Mam nadzieję, że zmiany jakie zaszły na stronie spodobały się wam :-).

MK Deadly Revenge

Kilka dni wcześniej pojawiły się informacje o kolejnej grze z serii MK na GameBoy Advance. Dziś pojawiłyu się kolejne informacje, które podała firma IGN, odnośnie oficjalnego tytułu gry - Mortal Kombat: Deadly Revenge. Nie będzie to, jak wcześniej przypuszczano kontynuacją MK Advance, tylko ulepszeniem MK:DA. Możliwe będzie granie w 4 osoby, oraz pojawią się nowe postacie.


8 MARZEC 2003
Mortal Kombat Advance 2!

W artykule na stronie Pocket IGN, pisze, że firma Midway pracuje właśnie nad Mortal Kombat Advance 2, czyli nad kolejną odsłoną smoczej serii na Game Boy Advence. Pierwsza cześć MK Advance oparta była na Ultimate MK3 i wydana była w Grudniu 2001. Mortal Kombat Advance 2 (jest to obecny tytuł, ale pewnie się zmieni) zostanie wydany najprawdopodobniej latem tego roku. Cały artykuł można przeczytać tutaj.

Nowe gry do ściągnięcia

Tym czasem do działu gry dodałem Mortal Kombat Advance na Game Boy Advance i Mortal Kombat: Deadly Alliance też w wersji na GBA. To by było chyba na tyle w dziale gry, ale możliwe, że dołączą tam jeszcze gry na inne platformy.

7 MARZEC 2003
John Tobias udzielił krótkiego wywiadu

John Tobias udzielił krótkiego wywiadu przedstawicielom serwisu MK5.org (był on głównym twórcą wszystkich części MK do MK:DA razem z Edem Boonem). Odszedł on nie tak dawno z firmy Midway. Rozmowa toczyła się głównie wokół Tao Feng, ale padło kilka pytań związanych z Mortal Kombat, np. dlaczego John Tobias nie pracuje dalej w Midway. Nie (jak przypuszczano) pokłócił się z resztą ekipy. Jest tam też o jego wrażeniach z grania w MK:DA. Wywiad jest dostępny tutaj.


6 MARZEC 2003
Pojawił się chat oraz dział z komiksami

Działa już chat, którego autorem jest admin www.realm.pl - Immortal. Na razie nie są jeszcze ustalone godziny spotkań. W tej sprawie wypowiadajcie się na forum. Pojawił się nowy dział, a mianowicie komiksy. Znajdują się tam okładki różnych komiksów o MK. Jeżeli macie jakieś ciekawe komiksy, to przyślijcie mi na mojego maila, a ja umieszczę je w tym dziale.


4 MARZEC 2003
Zmiany w dziale gry i video

Jak już zapowiadałem wcześniej dział Download powiększył się. W dziale gry dostępna są już wszystkie gry, które były wcześniej oraz doszły kolejne - MKT na PC oraz MKM: Sub-Zero na N64 z emulatorem. W dziale video też nastąpiły zmiany - doszły kolejne filmiki (razem 16). Na stronie wkrótce powinien pojawić się chat, którego autorem jest Immortal. W dziale gry pojawią się prawdopodobnie gry MK na GBA i to by było chyba na tyle w tym dziale. Zapraszam na forum!


3 MARZEC 2003
Nowy serwer oraz nowe forum!

Strona znajduje się teraz na nowym, lepszym serwerze. Nie dość że jest szybszy, to jeszcze jest dużo więcej miejsca. Efektem tego jak się pewnie domyślacie będzie większy dział Download. Jest również nowe forum, które jest znacznie wygodniejsze od poprzedniego.


22 LUTY 2003
STREFA Mortal Kombat doczekała się 5 odsłony!

Jak już pewnie zauważyliście STREFA Mortal Kombat zmieniła po raz już 5 swój wygląd. Dotychczas kolorem dominującym był niebieski, zaś teraz jest to czerwony i żółty - barwy nieco cieplejsze:-). W ciągu kilku kolejnych dni możliwe są jeszcze niewielkie zmiany w szacie graficznej, ale na prawdę niewielkie. Mam nadzieję, że nowa odsłona STREFY Mortal Kombat spodoba wam się! Swoje opinie piszcie na forum i w księdze gości.


21 LUTY 2003
Możliwe, że Mortal Kombat 6 pojawi się w 2004 roku!

Ostatnio pojawiły się informacje, iż Midway planuje wydanie Mortal Kombat 6 na 2004 rok. Na stronie tej firmy pojawiły się informacje, które mówią o sprawach finansowych Midway w 2002 i na początku 2003 roku. MK:DAnadal przynosi zyski i sprzedaje się dobrze, natomiast inne gry firmy nie przynoszą oczekiwanych zysków.


15 LUTY 2003
Premiera MK:DA w Europie

Wczoraj odbyła się premiera MK:DA w Europie. Więc wkrótce gra powinna pojawić się u nas w sklepach. Jeśli będziecie chcieli sobie ją kupić, to przedtem zajrzyjcie do działu MK:DA i dowiedzcie się więcej o tej grze, znajdują się tam kody, ciosy, historie postaci, zdjęcia...


10 LUTY 2003
Dodałem księgę gości

Dodałem ponownie księgę gości. Ponownie, ponieważ była kiedyś na stronie już księga gości, ale ta jest chyba nieco lepsza. Mam nadzieję, że wam się spodoba. Zachęcam do wpisywania się do księgi gości, ale również do wypowiadania się na forum.


Wkrótce odbędzie się turniej MKDA

22 marca odbędzie się turniej MK:DA w... Texasie niedaleko Dallas (jak ktoś wie gdzie to jest to zachęcam do udziału:-)). Poza MK:DA odbędzie się również turniej Tekken Tag Tournamet oraz Tekken 4. Wstęp kosztuje mniej więcej 10$. To będzie pierwszy, duży truniej MK:DA w USA, a możliwe, że kiedyś odbędzie się podobny w Polsce...


6 LUTY 2003
Firma Midway zamknęła studio West Studios

Serwis internetowy Computer and video games podaje, że firma Midway studio w Kaliforni pod nazwą West Studios oficjalnie zamknęła. Przyczyną są (jak można wywnioskować z poprzednich informacji) kłopoty finansowe które od ma ta firma od pewnego czasu. Żadne szczegóły nie zostały podane, a Midway nie chce komentować tych informacji. Mortal Kombat jest produkowany i rozwijany w studiu w Chicago, ale dobrze by było aby te problemy finansowe firmy skończyły się jak najszybciej. Więcej na ten temat znajduje się tutaj.


31 STYCZEŃ 2003
Zmiany w dziale pliki

Do działu pliki dodałem kilka nowych plików. Najważniejsze jest to, że pojawiło się spolszczenie Mortal Kombat 2! Autorem tego spolszczenia jest Baranex. Spolszczenie to tyczy się oczywiście tylko menu, wszelkich historii i innych tekstów. Do tego działu dorzuciłem również trzy trainery do Mortal Kombat 4. A co do sondy, to toczy się prawdziwy bój między Kenshi'em a Frost.


19 STYCZEŃ 2003
Nowe forum na stronie!

W STREFIE Mortal Kombat pojawiło się nareszcie forum. Co prawda dostępne było już od dwóch dni, ale dopiero teraz zdecydowałem się dodać tego news'a, ponieważ nie wiedziałem jakie to forum do końca będzie i nie chciałem, żeby w razie zmiany zostały skasowane napisane posty. Mam nadzieję, że forum się spodoba. Myślę również, że na stronie mile widziany byłby chat i właśnie dlatego dodałem na forum temat dotyczący tego, czy chcielibyście, aby na mortalkombat.prv.pl zagościł chat. Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić was do wpisywania się na forum!


17 STYCZEŃ 2003
Pojawiła się sonda na stronie

Na stronie jest nowa sonda. Poprzednia nie była już od paru tygodni dostępna, więc pomyślałem, że trzeba przygotować nową. Pytanie w ankiecie dotyczy nowych postaci w MK:DA. Myślę, że sonda wam się spodoba i zapraszam do oddawania głosów!


16 STYCZEŃ 2003
Zmiany na stronie

Pojawiły się zmiany na stronie. Pojawił się nowy adres strony - www.mortalkombat.z.pl, stary adres www.mortalkombat.prv.pl pozostaje nadal i dalej jest on głównym adresem STREFY Mortal Kombat. Pojawiłysię zmany w dziale linki, gdzie dodałem nowe odnośniki do innych stron. W poszczególnych działach z filmami dodałem miniaturki z wizerunkiem okładki filmu. 


14 STYCZEŃ 2003
Czy firma Midway zostanie sprzedana?

Kiedyś wspominałem już o kłopotach finansowych firmy Midway, a teraz pojawiły się informacje, że prawdopodobnie zostanie wykupiona. Niedawno kupnem Midway było zainteresowanych kilka wielkich firm, ale okazało się, że przestało to je interesować. Wedle ostatnich informacji firmą, która jest zainteresowana kupnem Midway jest jeden z gigantów - Microsoft. Takie informacje podała strona www.chicagobusiness.com, lecz nie ma żadnych dowodów na to, iż te informacje są prawdziwe.


MK:DA coraz lepiej się sprzedaje

MK:DA ma się dobrze na rynku gier i sprzedaje się bardzo dobrze. Tak podaje firma Midawy. Od premiery gry, która była 22 listopada 2002 na wszystkie platformy (PlayStation 2, X-Box, GameCube, GameBoy Advence) sprzedano już grubo ponad milion sztuk gry, co jest dobrym wynikiem. W Europie gra pojawi się w lutym 2003, a w Polsce jak podaje firma Manta (polski dystrybutor MK:DA na PS2) gra pojawi się na przełomie lutego i marca. 


6 STYCZEŃ 2003
Został odkryty sekret w MK:DA, czy ostatni?

Przez jednego z użytkowników forum Mk5.org został prawdopodobnie odkryty ostatni sekret w MK:DA (mówili o nim twórcy MK:DA na czacie). ten sektet, to wyświetlenie posiadanej wersji gry. Wersji tych jest około dwustu. Aby dowiedzieć się jaką wersję MK:DA się posiada należy wykonać określoną kombinację klawiszy. Ta informacja została potwierdzona w wiarygodnym źródle, lecz mi wydaje się, że to nie ten sekret.


4 STYCZEŃ 2003
Zmiana adresu strony

Zmienił się adres strony z www.strefamortalkombat.prv.pl na www.mortalkombat.prv.pl i od teraz jest on głównym adresem tej strony, stare adresy www.mortalkombat.w.pl oraz www.mortal-kombat.glt.pl, pozostają nadal, lecz adres www.strefamortalkombat.prv.pl nie jest już dostępny. Nowy adres należał do niedawna do strony www.mortalkombat.ko.pl, która oficjalnie zakończyła swoją działalność i domena ta przez administratora www.prv.pl została przyznana STREFIE Mortal Kombat.

 <<Archiwum