3 STYCZEŃ 2002
Kolejne informacje o MK3: The Movie


Pojawiły się informacje o Mortal Kombat 3 The Movie, podała je firma IMDb. Najważniejsze jest chyba to, iż w trzeciej części filmu nie zabraknie nowej postaci z MK:DA, jest nią Kenshi, wcieli się w niego Dan Southworth. Inni aktorzy, którzy na pewno wystąpią w filmie, to: Robin Shou (Liu Kang - MK1 i MK2), Sandra Hess (Sonya - MK2), Talisa Soto (Kitana - MK1 i MK2) oraz Lynn "Red" Williams (Jax - MK2). Historia filmu związana będzie z Quan Chi, przeciwko któremu będzie walczyć Liu Kang, Sonya, Jax i Kitana. Premiera filmu nie zmieniła się i jest to koniec 2003 roku. Wszystkie podane informacje można znaleźć tutaj. Informacje te pojawiły się już jakiś czas temu.

15 GRUDZIEŃ 2002
Zmiany w dziale MK:DA


W dziale MK:DA zaszły poważne zmiany. Doszły działy kody, kryptla. Małe zmiany zaszły w dziale historia, gdzie dodałem kilka zdjęć, w dziele video doszły trzy nowe linki - do filmu Opening Cinematic, czyli intra z MKDA w lepszej jakości (rozdzielczość 500 x 272) i mniejszej wielkości (19.9MB) niż poprzednia wersja filmu oraz do prezentacji Kitany i Quan Chi. Zniknął dział zdjęcia, gdyż dołączyłem go do działu opis. Chyba w dziele MK:DA jest już wszystko i nie będzie tam większych zmian, najwyżej w dziale opis.

14 GRUDZIEŃ 2002
Odbył się chat z ekipą MK:DA


Dziś w nocy (miało być w piątek o 20.00, a rozpoczęło się po 3 w nocy) miał miejsce chat z ekipa MK:DA. Na chacie było dość dużo fanów (prawie 1000). Z ekipy MK:DA byli: Ed Boon, John Vogel, Tony Goskie, Alexander Barrentine, Brian Lebaron, Paulo Garcia, Robert Blum, John Podlasek, Mike Taran i Steve Beran. Było wiele pytań, cały chat można obejrzeć tutaj, a najważniejsze informacje przedstawiam poniżej:

Nowe adresy
Strona ma również dwa nowe adresy, a są to: www.mortalkombat.w.pl oraz www.mortal-kombat.glt.pl. Strona z tych dwóch adresów startuje nieco szybciej, no i same adresy są krótsze. Oczywiście stary dobrze wam znany adres www.strefamortalkombat.prv.pl pozostaje nadal. A tak przy okazji, to wydaje mi się (wam pewnie również), że na stronie przydało by się forum...

9 GRUDZIEŃ 2002
Aktualizacja działu MK:DA

W dziale MK:DA zaszły pewne zmiany. Pojawiła się tam działy: opis, ciosy, historie postaci, historia gry, zdjęcia, video. Oczywiście brakuje tam jeszcze conajmniej dwóch działów, a mianowicie kody i krypt. Te działy zostaną wkrótce dodane, ale musicie jeszcze kilka dni poczekać (nie nadążam:-)). Ostateczny opis gry pojawi się za jakiś czas. Bo teraz, nie wiadomo jeszcze wszystkiego, np. tego czy gra ukaże się na PC (prawdopodobnie nie).

7 GRUDZIEŃ 2002
Chat z twórcami MK:DA

W piątek 13 grudnia na oficjalnym kanale #mortalkombat odbędzie się chat z głównymi twórcami MK:DA. Masz jakieś pytania do twórców nowej gry Mortal Kombat? Jeżeli tak, to musisz odwiedzić oficjalny kanał #mortalkombat w piątek (13 grudnia) prawdopodobnie o godzinie 20.00. Jeżeli macie jakieś ciekawe pytania, a nie będziecie mogli ich zadać osobiście, to piszcie na mojego maila. Ja zadam wszystkie te pytania za was. Jeżeli będą jakieś nowe informacje w wyniku tych pytań, to znajdą się na tej stronie z autorem pytania.

22  LISTOPAD 2002
Nadszedł "Fatality Friday"

Nic specjalnego z powodu premiery MK:DA się nie wydarzyło. Na oficjalnej stronie o MK:DA został zaktualizowany dział "characters", w którym pojawiło się pięć nowych postaci z opisem i 4 screen'ami. Wkrótce na oficjalnej stronie MK:DA pojawi się forum. A w Strefie Mortal Kombat zostanie niebawem odświeżony i całkiem zmieniony dział MK:DA, gdzie pojawią się ciosy, opisy, historie, kody, itp.

20  LISTOPAD 2002
MK:DA w sklepach

Już dziś można kupić MK:DA w niektórych sklepach w USA. Jeżeli jest ktoś zainteresowany, to może sobie kliknąć na link do niektórych sklepów: GameSpotElectronics Boutique oraz Amazon. Dziś można kupić grę w wersji na PS2 i X-Box'a, na GameCube można będzie kupić jutro lub pojutrze.

MK:DA w wersji na GBA do ściągnięcia

Dzięki Strenght'owi mam MK:DA w wersji na GBA! Tak to on powiedział mi skąd można ściągnąć MK:DA. Ja też grałem i wiecie co? Super! Poniżej jest jego opis oraz link do emulatora i MK:DA w wersji dla GBA.

Na początku nie można wybierać wszystkich postaci. Dopiero później sie je odkrywa. Gra jest bardzo łatwa. Ja robiłem Jaxem cały czas ten sam cios (chyba D - F - Punch). Można zmieniać style podczas gry. Wtedy kopnięcia i pięści są inne. Za pokonanych przeciwników dostajesz kasę. Tak samo jest gdy pomyślnie przechodzi się Test Your Might i Test Your Might. W przedostatniej walce walczyłem z Shang Tsungiem. Gdy go pokonałem poziom życia przeszedł mi do następnej rundy i walczyłem z Quan Chi. Po pokonaniu ostatniego odkrywana jest nowa postać. Kasa zachowuje się. Można też wchodzić (w Menu) do "sklepu" gdzie np: za 25 monet kupujesz losową rzecz np: 50 monet lub jakiś sekret.
Strength

Link do MKDA na GBA (11585 KB):
http://emu.makii.pl/pokazrom.php3?system=gba&id=9518
Link do Emulatora (300 KB):
ftp://emu:emuftp@games3.makii.pl:5002/ftp/pliki/bin/gba/VisualBoyAdvance-1.1.zip
Strona ta raz działa raz nie więc może jej nie ściągniesz.

16 LISTOPAD 2002
Wywiad z Edem Boonem

Pojawił się nowy wywiad z Edem Boonem przeprowadzony przez HomeLAN Fed. Ed mówi głównie o nowościach, jakie są w MK:DA. Jeżeli chcesz pocztać wywiad to jest on dostępny tutaj. Przy okazji chciałbym przypomnieć, że premiera MK:DA jest 22 listopada (piątek), a więc już za sześć dni.

15 LISTOPAD 2002
Lista ciosów dla Scorpiona

Firma BradyGames, opublikowała listę ruchów, combosów, fatalitów dla Scorpiona. Przewodnik daje też bardziej jasne spojrzenie na historię, oto i ona:

Ninja Scorpion myślał od wielu lat, że Sub-Zero zabijal jego rodzinę i klan, póżniej odkrywa, że prawdziwym mordercą był czarnoksiężnik Quan Chi. Po objawieniu jego zdrady, Quan Chi próbował posłać Scorpiona do 5 płaszczyzny Netherrealm. Myśląc szybko, Scorpion mocno chwycił czarnoksiężnika i obaj trafili do tamtego zakazanego królestwa.Siły Scorpiona powiększały się im dłużej tam przebywał. Siły Quan Chi były bezużyteczne przeciw niemu.

Poradnik do MK:DA jest dostępny tutaj. Jest również opis samego Scorpiona, który jest tutaj, aby go obejrzeć trzeba mieć zainstalowanego Adobe Acrobat Reader, ponieważ jest to plik PDF.

14 LISTOPAD 2002
Nowe filmy i zdjęcia z MK:DA

Firma GameSpot wypuściła nowe filmiki do ściągnięcia, filmiki można ściągnąć tutaj. Niestety, filmiki można obejrzać, jeżeli jest się zarejestrowanym użytkownikiem serwisu tej firmy. Krótki opis filmików:

Ta sama firma wypuściła również nowe zdjęcia z MK:DA. Na tych zdjęciach widać wiele rzeczy, a zawłaszcza to jak bardzo dopracowana jest piąta część gry. Zdjęcia dostępne tutaj.

11 LISTOPAD 2002
Opisy Fatality

Na stronie mk5.org pojawiło się 12 nowych zdjęć z MK:DA. Widać na nich m.in. Fatality Scorpiona, Quan Chi, Raidena. Ostatnie zdjęcie ukazuje Test Your Might, a wcześniej są trzy zdjęcia Reptilea. Wszystkie zdjęcia dostępne są poniżej:

Dragon King's Army
Scorpion's Fatality
Scorpion's Fatality 2
Scorpion's Fatality 3
Scorpion's Fatality 4
Quan Chi
Quan Chi 2
Raiden
Raiden 2
3 Reptiles
Shao Kahn's Helmet
Test your might

8 LISTOPAD 2002
Opisy Fatality

Jeden z twórców strony TRMK podał nowe informacje o MK:DA odnośnie wersji na Game
Cube. Opisał on Fatality  kilku postaci oraz zakończenie gry. Opis Fatality poszczególnych postaci przedstawiam poniżej:
Bo Rai Cho - podnosi nogi (podobnie jak sumo) i po chwili skacze i uderza swojego przeciwnika mocno w brzuch, po czym widać kałużę krwi
Kung Lao - rzuca kapeluszem w swojego przeciwnika, kapelusz ten wbija się bardzo głęboko w niego i upada na ziemię. Kung Lao na koniec odzyskuje swoje narzędzie zbrodni i zakłada je na głowę.
Shang Tsung - skacze na swoją ofiarę, po czym zabiera mu jego duszę.
    Moloch, jak się domyślano, jest sub-bossem i zajmuje miejsce zaraz przed Quan Chi i Shang Tsungiem, a Ci dwaj są ostatnimi do pokonania. Moloch, jak bossowie w poprzednich częściach jest bardzo trudny do pokonania (zadając mu ciosy traci bardzo mało energii, a kiedy on zadaje ciosy zabiera przeciwnikowi bardzo dużo),
    Nie będzie już takich zakończeń jak w MK4, gdzie widzieliśmy filmiki po przejściu gry. W MK:DA będzie jak w MK1, MK2, MK3, czy MKT. Na koniec będzie widać tylko obrazki i głos w tle, który opowiada o dalszych losach. Chymm... mi się to wcale, a wcale nie podoba, wam pewnie też, no ale cóż.

 7 LISTOPAD 2002
Wywiad z Edem Boonem - film

Znana firma GameSpot opublikowała wywiad, który przeprowadziła z Edem Boonem. Przedstawiciel firmy miał okazję ujrzeć MK:DA w wersji na PS2. W tym filmiku widać sporo walk i wiele nowych ciosów. Oczywiście nie mogło zabraknąć Test Your Might, w którym Bo Rai Cho głową rozwala deskę. Często między walkami widać Eda, który tłumaczy wiele o grze, np. o trybie Krypt, Konquest. Wywiad jest bardzo długi i zajmuje aż... 215 MB! Niestety, jak się pewnie domyślacie, aby pobrać film, trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu, który prowadzi firma GameSpot. Można jednak obejrzeć film klikając tutaj, należy wtedy wybrać odpowiednie połączenie. Dużo zdjęć z tego wywiadu można zobaczyć tutaj.

6 LISTOPAD 2002
Nowe informacje o MK:DA

Pojawiły się kolejne informacje o MK:DA, najważniejsze to:

4 LISTOPAD 2002
Nowe gry do ściągnięcia

W dziele gry pojawiły się nowe gry do ściągnięcia, a mianowicie MK2 w wersji na PC i UMK3 w wersji na Snes'a. Wkrótce dział gry rozszerzy się o kolejne gry. Mam zamiar również uaktualnić dział video o nowe filmy, m.in z filmów MK:The Movie, MK2:Annihilation i gry MK4 Gold.

Ciosy do MK:DA

W Schaumburg jeden z właścicieli serwisu
www.trmk.org widział MK:DA. Spisał on listę ciosów z wersji na Nintendo Game Cube. Oczywiście nie s± to wszystkie ciosy (zaledwie cząstka). Podał kilka innych informacji co do samej gry. Przcisk "Start" służy do zmiany stroju, w jakim jest zawodnik. A co do Fatality!, to jak zawsze wykonuje się je po napisie Finish him i dopiero wtedy można wykonać Fatality!, ale przedtem trzeba ustawić styl wojownika na Fatality. Opisał również Fatality Kano. W którym Kano wyciąga z przegranego po kolei narządy. Listę ciosów można zobaczyć klikając tutaj

 <<Archiwum