LISTOPAD 2002
Zmiany w Download

Dodałem kilka nowych rzeczy do działu pliki oraz jak się pewnie domy¶lacie znów szlag trafił gry, został tylko MK1 i MK2 na Amigę, oraz MK1, MK2, MK3 i MK4 na Game Boy. Wkrótce pojawi± się gry w wersji na PC i Snes. 

Premiera MK:DA w Europie

A tymczasem firma Computer And Video Games przeprowadziła wywiad z Edem Boonem. Najważniejsze jest to, że premiera gry w Europie przewidziana jest na 6 grudnia. Oczywi¶cie w Polsce (jak to zawsze bywa) gra ukaże się póżniej. Padło pytanie co do sekretów, jakie będ± w grze. Wła¶nie tutaj jest najciekawsza sprawa. Na pocz±tku gry do wyboru będzie jedynie 12 postaci i 10 aren. Oczywi¶cie w grze nie zabraknie Fatality. Lecz na pytanie czy będ± inne wykończenia typu Friendship i Babality Ed odpowiedział, iż nie pasuj± do klimatu gry. Oprócz tego było krótkie porównanie MK:DA z innymi bijatykami, jak Tekken, Virtua Fighter czy Soul Calibur. 

1 LISTOPAD 2002
Zmiany w szacie graficznej strony

Od¶wieżyłem nieco szatę graficzn± strony. Mam nadzieję, że na lepsz±. Wszelkie opinie odno¶nie zmian oraz sugestie na temat dalszych zmian piszcie na mojego maila.

31  PA¬DZIERNIK 2002
IGN wypuszcza Fatality! Sub-Zero

Znana mortalowcom firma IGN wypuściła filmik w którym jest Fatality! Sub-Zero. Polecam wszystkim go obejrzeć, bo jest niezły. Link do niego znajduje się tutaj.

30  PA¬DZIERNIK 2002
Reklamówka MK:DA w TV

Pojawił się nowy krótki filmik z MK:DA, prawdopodobnie będzie on ukazywał się w TV. Znajduj± się na nim fajne (lecz szkoda, że krótkie) walki. W tle słychać muzykę zespołu Adema. Link do filmu znajduje się poniżej.

MK:DA TV Commercial

25  PA¬DZIERNIK 2002
Problemy z serwerem

Miałem poważne problemy z serwerem (trwało to aż dwa tygodnie), więc niestety nie mogli¶cie na tej stronie zobaczyć news'ów (a było ich sporo: filmy, zdjęcia). Jednak wszystko wraca do normy, więc news'y będ± pojawiać się na tej stornie (do czasu następnych problemów ;-)). Lada dzień pojawi± się nowe filmiki do ¶ci±gnięcia z MK:DA. A tak przy okazji jeżeli kto¶ z was zna jaki¶ w miarę szybki serwer o pojemno¶ci powyżej 20MB, to bardzo proszę niech mi da znać.

9 PA¬DZIERNIK 2002
Nowe trailery z MK:DA!

Firma Midway wypu¶ciła nowe filmiki z MK:DA. Pojawi± się one najprawdopodobniej 22 listopada tego roku na premierze gry (nazwa premiery to Fatality Firday). Pierwszy filmik jest najlepszy, i po prostu trzeba go zobaczyć. Trailer ten jest z wersji MK:DA na PS2. Widać na nim jak walczy Frost, szkoda jednak, że tak krótko. Widać również Reptile, który pluje kwasem i jest bardzo podobny do kolczastej jaszczurki. Kano pali laserem (bardzo efektowne), Nareszcie widać jak Raiden razi pr±dem, nieĽle wygl±da, jak Jax wali rękoma o ziemie, jak Bo Rai Cho rzyga, a Kung Lao rzuca kapeluszem. Fajnie również, że widać nowe areny. Na drugim filmiku widać, jak Sub-Zero robi Fatality na Scorpionie, lecz tylko kawałek, do momentu jak Sub-Zero wkłada w niego ręce. W trzecim jest piosenka Znanego z targów E3 zespołu - Adema. Na czwartym widać, jak tworzono MK:DA (polecam). Kolejny filmik przedstawia kawałek walki Quan Chi vs Scorpion. Wszystkie filmy w formacie MPEG.

MK:DA na PlayStation 2 (koniecznie zobacz)

MK:DA Fatality Sub-Zero

MK:DA - piosenka zespołu Adema

Produkcja gry MK:DA

Historia gry MK

Kawałek walki Scorpion vs Quan Chi (koniecznie zobacz)

2 PA¬DZIERNIK 2002
Trzecia czę¶ć filmu Mortal Kombat w produkcji!

Ostatnio firma UGO przeprowadziła wywiad z Joshua Wexler (jest to producent poprzedniej czę¶ci filmu). W rozmowie padło pytanie czy jest zamieszany w produkcję kolejnej czę¶ci filmu Mortal Kombat. Odpowiedział, że produkcja Mortal Kombat 3: The Movie naprawdę trwa. Powiedział również: "Ty będziesz widzieć walki, jakich nigdy wcze¶niej nie widziałe¶". Najbardziej ciesz±ce jest to, że nareszcie pojawiła się jaka¶ konkretna i prawdziwa informacja na temat MK3: The Movie, bo do tej pory, kr±żyły tylko wiele plotek. Z niecierpliwo¶ci± czekam na kolejne informacje (wy pewnie też). Czę¶ć wywiadu dostępna jest w dziale MK3: The Movie, a cały wywiad dostępny jest tutaj.

24  WRZE¦NIA 2002
Informacje o Reptile, Fatality i nowej postaci w MK:DA - Nitra w PSM Magazine

W najnowszym zagranicznym czasopi¶mie PSM Magazine pojawiły się ponownie nowe informacje odno¶nie MK:DA. Wreszcie zaboczyli¶my Reptile'a, na którego długo czekali¶my. Niestety nie widać go zbyt dobrze na tych skanach. Pokazane jest Fatality!  Jaxa, Shang Tsunga, Sonya i Sub-Zero. Na łamach czasopisma ukazała się nowa postać - Nitra, która jest wampiro-kobiet± (pochodzi z za¶watów). Wiadomo już, sk±d pochodzi Li Mei - z za¶wiatów. Fajnie, że w czasopi¶mie znalazła się również tabela z opisami niektórych postaci, oraz Kombatr Kurrency. Linki do skanów:
Reptile
Fatality
Nitara
Opis postaci
Kombat Kurrency

23 WRZE¦NIA 2002
Kolejne filmiki z MK:DA

Znana firma GameSpot opublikowała nowe filmiki z MK:DA. Pierwszy filmik przedstawia Scorpiona w Test Your Might jak rozwala deskę (jest to podobne do tego z MK1). Na kolejnym jest walka Scorpion vs Sub-Zero na arenie gdzie pada ¶nieg. Na czwartym  filmiku widać walkę Sonya vs Scorpion. Na pi±tym Scorpion vs Cyrax, który jest całkiem niezły, widać jak Cyrax rzuca swoimi bombkami i walczy używaj±c stylu Pulse Blade. Na szóstym i ostatnim jest walka Scorpion vs Kitana. Widać jak porusza się i w jakim stylu walczy Kitana. Najlepszy kawałek jest na końcu, gdy Kitana wyci±ga wachlarze. Wszystko brzmi pięknie, lecz filmiki s± słabej jako¶ci. Jednak filmiki powinni¶cie zobaczyć, a jeżeli chodzi o dwa ostatnie, to nie macie nawet wyj¶cia ;-). Aby zobaczyć te filmiki trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem GameSpot. Jeżeli nie jeste¶cie zaejestrowanymi użytkownikami, to możecie klikn±ć tutaj i ¶ci±gn±ć sobie filmiki. Jednak nie wiem, jak długo będzie je można ¶ci±gn±ć, więc nie traćcie czasu.

21 WRZE¦NIA 2002
Nowe informacje z targów "Game Show"

Na japońskich targach komputerowych "Game Show" zaprezentowano MK:DA. Smuc±c± wiadomo¶ci±, jest to, iż nie pojawiły się żadne nowe zdjęcia, na szczę¶cie pojawiło się kilka nowych informacji o grze, można je przeczytać poniżej:

- pojawiła się nowa postać - Hsu Hao. Jest to dziwne, ponieważ w menu wyboru wojownika wszystkie 20 postaci s± rozszyfrowane, być może postaci do wyboru będzie 24, ponieważ brakuje miejsca również dla Reptile'a, który (jak zapewniaj± twórcy) pojawi się w MK:DA. Możliwe, że kilka z dotychczas pewnych postaci, będ± to postacie ukryte, 
- wreszcie zaprezentowano "Test Your Might", jest podobne do tego, które znamy z MK1,
- Cyrax ma bomby, które przypominaj± te z MK3,
- Scorpion ma cios Rising Flip Kick,
- gdy Sub-Zero zamraża, to przeciwnik od razu nie jest zamrożony, lecz zaczyna poruszać się coraz wolniej, i wolniej... aż po kilku sekundach zatrzyma się :-),
- podczas wykonywania ciosu Shadow Kick,  Johnny Cage zostawia za sob± cień, podobnie ja do tej pory.

15 WRZE¦NIA 2002
OdpowiedĽ na pytania

W końcu pojawiły się odpowiedzi na pytania odno¶nie MK:DA udzieliła firma Midway. Pytania te można było pisać na stornie mk5.org. Spo¶ród wszystkich wybrano 20 najciekawszych. Najciekawsze przedstawiam w dziele MK:DA.

8 WRZE¦NIA 2002
Zakończenie Konkursu

Pojawił się nowy dział "Teksty". Na pocz±tek zamieszczam tam historie klanów, listę utworów jakie s± na soundtrack'ach i opis MK w skrócie. W najbliższym czasie pojawi się również historia MK. 

7 WRZE¦NIA 2002
Zakończenie Konkursu

Konkurs na stronie dobiegł końca. Miło mi, że tak wielu fanów MK odpowiedziało na wszystkie pytania. W przybliżeniu na 10 osób 6 udzieliło poprawnych odpowiedzi (następnym razem postaram się zwiększyć trudno¶ć pytań). Jednak nie wszyscy, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi otrzymali nagrody - jedynie trzy. Mam nadzieję, że konkurs się wszystkim spodobał.

3 WRZE¦NIA 2002
Krótki filmik z MK:DA

Kilka dni wstecz odbyły się nieco mniej znane targi ESTC gdzie były demonstrowane różne gry. W¶ród gier nie mogło również zabrakn±ć MK:DA. Pojawił się również urywek z tych targów, na którym widać MK:DA. Jest on nie zbyt długi, zaledwie 8 sekund. Przedstawia on walkę Quan Chi vs Kano. Nie do¶ć, że jest on krótki, to jeszcze gorszej niż słabej jako¶ci. W tle filmiku słychać muzykę wykonan± przez M. Mansona, a dokładnie piosenkę "Tainted Love". Filmik do ¶ci±gnięcia poniżej.

8SECMKDA.ZIP

30  SIERPIEŃ 2002
Zdjęcia z MK: Początek Wyprawy

Powiększył się dział MK Pocz±tek Wyprawy. Podzieliłem go na trzy czę¶ci: Opis, Historie Postaci, Zdjęcia. Polecam wam zobaczyć zdjęcia, ponieważ zrobiłem je sam, a jest ich dwadzie¶cia. Mam nadzieję, że wam się spodoba. W dziale Video pojawił się filmik z  MK Pocz±tek Wyprawy. Niektóre z nowych zdjęć dostępne s± poniżej.

28  SIERPIEŃ 2002
Kolejne zmiany

Znowu zmienił się wygl±d strony. Ponieważ w świecie Mortal Kombat nie było żadnych news'ów postanowiłem kolejny raz zmienić wizerunek strony. Mam nadzieję, że się wam spodoba. Jeżeli będziecie woleli starą STREFĘ Mortal Kombat. Musiscie jednak napisać która: stara, czy jeszcze starsza ;-.)

Mortal Kombat Początek Wyprawy

W dziale Filmy pojawiła się recenzja MK Początek Wyprawy. Na niezbyt wielu stronach jest opis tego animowanego filmu. Pewnie dlatego, że jest to najmniej znana produkcja spod smoczego znaku. Jednak to wszystko nie stoi na przeszkodzie, żeby recenzja tego filmu znalazła się na tej stronie. Wkrótce ma powstać dział historie, gdzie będzie można znale¶ć historie klanów, turnieju Mortal Kombat, ale i również opowiadania.

Aktualizacja oficjalnej strony MK:DA

Oficjalna strona MK:DA została zaktualizowana, a mianowicie w dziale gdzie s± opsywane postacie znalazł się również Kano. Można tam dowiedzieć się co nieco wła¶nie o nim i innych postaciach z MK:DA. Do każdej postaci dołączone są cztery zdjęcia, również do Kano. Zdjęcia te dostępne s± poniżej i w dziale MK:DA.

17 SIERPIEŃ 2002
Nowe Fatality z MK:DA

W nowym numerze Magazynu Game Informer ukazały się zdjęcia wykonywanych Fatality z MK:DA. Fatality to nazywa się Skeleton Pull Fatality które jest wykonane na Scorpionie przez Sub-Zero. Niestety u nas to czasopismo się nie ukazuje :-(. Poniżej s± trzy skany z tego magazynu na których widać przebieg Fatality!

16 SIERPIEŃ 2002
Wywiad w P2 Magazin z Edem Boonem

W Amerykańskim czasopi¶mie o grach P2 Magazine znalazło się 6 stron o MK:DA. Na tych sze¶ciu stronach jest głównie wywiad z Edem Bonnem. Rozmowa kręciła się wokół systemu i wykonywania combosów. Ed Boon powiedział , że na niektórych arenach będ± porozrzucane głazy, czaszki, a nawet bronie (podobnie jest w MK4). Podnosz±c now± broń z ziemi prawdopodobnie będziemy walczyli nowym stylem, co może się bardzo przydać. Więcej nowych informacji o MK:DA nie było.

<<Archiwum