13 SIERPIEŃ 2002
Nowe zdjęcia z MK:DA
Kilka dni wcześniej pojawiły się nowe zdjęcia z MK:DA, ale dopiero teraz umieściłem je na tej stronie ponieważ moje konto jest troche przepełnione ;-). Nowe rendery postaci takich Kung Lao, Kitana, Sub-Zero, Mavado, Moloch, Blind Kenshi i Jaxa wypuściła firma IGN. Więcej renderów postaci znajdziesz w dziale MK:DA.

Zdjęcia z MK:DA w wersji na GBA

Ukazały się zdjęcia MK:DA tyle, że zdjęcia te pochodzą z wersji na konsolę GBA. Trzeba przyznać, że jak na możliwości GBA gra wygląda świetnie, jest w trójwymiarowej przestrzeni. Nie będę się rozpisywał, sami zobaczcie poniżej.

13 SIERPIEŃ 2002

Gra MK1 i MK2 na Amige
W dziale Gry umieściłem gry MK1 i MK2 w wersji na Amigę. Aby je uruchomić należy dodatkowo ściągnąć emulator Amigi, który jest również w dziale gry. Gry MK1 i MK2 w wersji na PC narazie mogą być niedostępne, ponieważ pojawiły się problemy z serwerem. Dzial Video został przebudowany, dodałem kilka nowych filmików z MKC. Linki do starych filmików nie działały, ponieważ konto na których były przechowywane filmy zostało usunięte.

12 SIERPIEŃ 2002

Nowe trailery z MK:DA

Znalazłem miejsce skąd można ściągnąć 4 nowe trailery, które wypuściła niedawno firma GameSpot. Aby je obejrzeć trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu GameSpot. Firma IGN również wypuściła nowe filmik, ale nie wiem skąd można go ściągnąć, ponieważ podobnie jak w przypadku firmy GameSpot, aby obejrzeć filmik trzeba być zarejestrowanym użutkownikiem IGN. Cztery nowe filmiki dotępne poniżej i w dziale MK:DA.

Trailer 1
Trailer 2
Trailer 3
Trailer 4

8 SIERPIEŃ 2002
Nowe filmiki z MK:DA
Pojawiło się 6 nowych filmików, które udostępniła firma IGN. Widać na nich walki. Każdy filmik to jedna runda. W sumie jest 6 rund. Pierwszy filmik to walka Johnny Cage vs Rayden. Kolejne trzy filmiki to walka Kung Lao vs Rayden. Ostatnie dwa to walka Scorpion vs Rayden. Wszystkie filmiki można ściągnąć poniżej i w dziale MK:DA.

Johnny Cage vs Raiden
Raiden vs Kung Lao (Round 1)
Raiden vs Kung Lao (Round 2)
Raiden vs Kung Lao (Round 3)
Scorpion vs Raiden (Round 1)
Scorpion vs Raiden (Round 2)

6 SIERPIEŃ 2002
MK:DA - cztery nowe trailery!

Firma Game Spot wypuściła kolejne 4 nowe trailery z MK:DA. Widać w nich jak walczą: Rayden, Scorpion, Mavado, Shang Tsung, Cage oraz Bo Rai Cho. Nareszcie widać ciosy specjalne wojowników. Scorpion ma ciemniejszy strój, Johnny Cage również, ma tatuaż. Fajnie wygląda jak Scorpion puszcza swój harpun. W pierwszym trailerze jest walka Scorpion vs Johnny Cage i Scorpion vs Scorpion. W drugim Kung lao vs Mavado i Rayden vs Mavado. W trzecim widnieje Bo Rai Cho, a na czwartym widać walkę Mavado vs Mavado. Aby pobrać filmiki kliknij tutaj, lecz musisz być zarejestrowany w firmie GameSpot. Widać, że gra jest dopracowana w najmniejszych szczegółach.

Nowa postać w MK:DA

Nową postacia w MK:DA jest Bo Rai Cho. Bo Rai Cho to według Eda Boona "pijany facet" (tak go nazywał na targach E3). WIdać go w nowych trailerach.


2 SIERPIEŃ 2002

Kolejna postać i nowe zdjęcia z MK:DA
Kolejną nową postacią w MK:DA jest Khan zaraz po informacji, że zobaczymy jego w MK:DA oficjalna strona tej gry została zaktualizowana o nowe zdjęcia i włąśnie tu niespodzianka. Na jednym ze zdjęć widnieje Blind Kenshi walczący z Khan'em. Jeszcze nie było czegoś takiego, że zaraz po informacji o nowej postaci ukazuje się zdjęcie, chociaż plotki od dawna głosiły, że Khan będzie w grze. Jeżeli chodzi samego Khana, to można powiedzieć, że prezentuje się przyzwoicie. Wszystkie komentarze odnośnie Khana piszcie na mojego maila. Zdjęcia jak zwykle dostępne poniżej i w dziale MK:DA, a propo tego działu, to był przez jakiś czas niedostępny, ale już wszystko wporządku.

30 LIPIEC 2002

Nowe informacje o MK:DA w PSM Magazine
Niedawno w USA ukazał się nowy numer czasopisma PSM Magazine. Znalazł się tam artykuł o MK:DA, a w nim ciekawe informacje o grze. W jednej z tych informacji pisze, że wojownicy będą mogli robić zakłady przed walką. Po wygranej walce zawodnik dostanie coś o dziwnej nazwie "kurrency". Dzięki temu można dostać ukrytą arenę, czy też postać. Nie wiadomo co to dokładnie będzie. Innych nowych informacji tam nie ma.

19 LIPIEC 2002

Nowe daty premiery MK:DA

Firma GameSpot zapowiedziała, że premiera MK:DA odbędzie się 18 lisopada. Inna firma EBGames podała trzy daty: 1, 15 i 23 listopad. Jednak najprawdopodobniej gra ukaże się w grudniu. Taką informację podała firma Midway i chyba nią należy się sugerować. Raczej napewno gra ukaże się w 2002 roku, ponieważ Ed Boon powiedział kiedyś, że jeśli nie wypuści gry w 2002 roku to będzie miał poważne problemy. Jednak dla nas w Polsce nie robi to prawie żadnej różnicy, ponieważ gra ukaże się najwcześniej w pierweszym kwartale 2003 roku.

Wygaszacz z MK2

W dziale Themes dodałem wygaszacz ekranu z MK2 bazujący na tzw. "duszkach", czyli latające obrazki po ekranie. W tle słychać muzykę z intra tej gry w wersji na Amigę. Wygaszacz jest mojego autorstwa, mam nadzieję, że wkrótce uda mi się zamieścić kolejne wygaszacze.

12 LIPIEC 2002

Zmiany w dziale MK:DA
Dział MK:DA został wzbogacony o nowe informacje. Dotychczas informacje o "piątce" były nieco przestarzałe. Od teraz, jeżeli pojawią się jakieś istotne wieści o MK:DA, to zagoszczą one nie tylko w news'ach, ale też w dziale z MK:DA. Zmiany zagościły również w dziele Video.

10 LIPIEC 2002

Trzy zdjęcia Raydena
Kolejne zdjęcia z MK:DA (ostatnio coś dużo tego) opublikawała firma GameSpot. Na pierwszym zdjęciu widać Scorpion'a walczącego z Drahmin'em. Na kolejnym Johnny Cage'a z Kitaną, a na trzecim Sub-Zero również z Kitaną. Poraz pierwszy widać Raydena i to nawet na trzech zdjęciach. Nieźle się prezentuje z kapeluszem na plecach i nowym mieczem. W innym stroju zapewne kapelusz znajduje się na jego głowie. A tak w ogóle to podobny jest do Raydena z MK: The Movie. Zdjęcia tradycyjnie dostępne poniżej i w dziale MK:DA.

9 LIPIEC 2002
Nareszcie nowe zdjęcia z MK:DA. Piszę nareszcie, ponieważ widać na nich postacie, które nie widniały w innych zdjęciach. Na dwóch pierwszych widać Johnny Cage'a, który walczy z Frost (nareszcie widamo jak ma naimię kobieta Sub-Zero). Na kolejnych dwóch zdjęciach widać Kano, który walczy z Drahmin'em. Na ostatnim widać Kung Lao i Kitanę, ten pierwszy jest w innym stroju niż poprzednio. W rogu każdego ze zdjęć można się dopatrzeć nowych styli walki "Praying Mantis" i "Xing Yi". Na zdjęciach widać również nowe planety.

5 LIPIEC 2002
Premiera MK:DA została przesunieta o kilka miesiecy, wyjdzie najprawdopodobniej w grudniu. Poinformowala firma Midway. Może to i lepiej, ponieważ twórcy beda mieli wiecej czasu na dopracowanie gry. Mysle, że u nas pojawi sie w pierwszym kwartale 2003 roku.

27 CZERWIEC 2002
Wkrótce, 5 lipca zostanie przeprowadzony wywiad przez przedstawicieli Mk5.org z twórcami piątej części MK. Jeżeli ktoś ma pytanie do twórców MK:DA może napisać do serwisu Mk5.org, a istnieją szanse, że pytanie to znajdzie się w wywiadzie (obok pytania znajdzie się twój nick). Dzięki tej rozmowie dowiemy się czegoś nowego o MK:DA, co bardzo cieszy:-).

22 CZERWIEC 2002
Oficjalny serwis o MK:DA został zaktualizowany. Najistotniejsza zmiana zaistniała w dziale "Chracters", dodano nowych wojowników, tj. Sub-Zero i Scorpion. Do każdej postaci dodane są cztery zdjęcia, na zdjęciach tych ukazane są style tych postaci.

19 CZERWIEC 2002
Ukazał się kawałek utworu "Immortal" w wykonaniu zespołu Adema, jak się zapewne słusznie domyślacie utwór ten związany jest z MK:Deadly Alliance. Aby go usłyszeć kliknij tutaj.

15 CZERWIEC 2002
Pojawiły się nowe zdjęcia z MK:DA. Udostępniła je firma GameSpot. Niektóre z tych zdjęć można było zobaczyć wcześniej na stronie Midway, jednak w niskiej rozdzielczości, więc nie umieściłem tych zdjęć na swojej stronie.

30 MAJ 2002
Dodałem nowy dział - gry. Udało mi się spełnić wasze prośby dotyczące umieszczenia w serwisie gier MK. Na razie znajduje się tam MK1 i MK2. Wkrótce dodam kolejne części.

29 MAJ 2002
Zagraniczny serwis mk5.org udostępnił na swoich stronach kilka fajnych filmików z MK:DA. Na pierwszych 3 filmikach widać całe (2 rundy) walki. Na pierwszym widać walkę Li Mei i Shang Tsung'a, na drugim Scorpiona i Sub-Zero, a na ostatnim możemy podziawiać Quan Shi i również Scorpiona. Szkoda, że na tych filkimach nie widać żadnych ciosów specjalnych, ale widać za to jak postacie zmieniają style walki. Ciekawie prezentuje się wykonywanie kombosów. Szkoda tylko, iż filmiki są słabej jakości. Kolejne filmiki prezentują zwycięskie postawy zawodników takich jak: Blind Kenshi, Jax, Quan Shi, Scorpion, Shang Tsung i Sonya. Poniżej znajdują się odnośniki do filmików wcześniej wymienionych:

Walki:
Li Mei vs Shang Tsung
Scorpion vs Sub-Zero
Quan Chi vs Shang Tsung

Zwycięskie postawy:
Blind Kenshi
Jax
Jax 2
Quan Chi
Scorpion
Shang Tsung
Sonya

24 MAJ 2002
Ostatniego dnia targów E3 również zaprezentowano MK:DA. Jednak w porównaniu do poprzednich dni ukazało się dużo zdjęć. Widamo już na jakiej zasadzie są zrobione kombosy. Aby zrobić kombo należy jak w MK3 wklepać określoną liczbę przycisków pod rząd oraz juggle-combos jak w MK4. System kombosów został poważnie rozbudowany. Można tak twierdzić z powodu tego, że każda postać ma 3 style walki. Niestety nie pokazano żadnych fatalitów, z czego jestem bardzo rozczarowany. Nie wiadomo również nic o wersji na PC. Jeżeli chodzi o menu, to przy wyborze jakiej opcji pokazuje się małe okienko z opisem do czego dana opcja służy. Jeden z fanów MK przerowadził wywiad z Ed'em Boon'em, możecie go wysłuchać po kliknięciu tutaj (format mp3).

23 MAJ 2002
Po kolejnym dniu targów E3 firma Midway zaprezentowała jak poprzedniego dnia MK:DA. Na razie areny są zrobione w taki sposób, iż jeżeli przeciwnik stojący przy krawędzi areny zostanie uderzony, to nie wyleci poza nią, tylko się odbije od niej. Ed Boon mówi, że może się to zmienić i w opcjach będzie można to wyłączyć. W menu są następujące opcje do wyboru (od góry): Arcade, Versus, Konquest, The Krypt, Player Profile, Options, Konent, Extras. Zespół o nazwie Adema wykonuje piosenkę do MK:DA, który grał na obecnych targach E3.

22 MAJ 2002
Targi E3 zaczęty się. Przedstawiciele z Midway zaprezentowali na swoim stanowisku MK: DA, sam Ed Boon grał zawzięcie w MK:DA. Na targach potwierdziły się informacje z magazynu Edge Magazine, o tym, iż Johnny Cage i Kano powrócą do gry. Przedstawiono również listę potwierdzonych postaci, są nimi: Blind Kenshi, Cyrax, Jax, Johnny Cage, Kano, Kitana, kobieta Sub-Zero, Kung Lao, Li Mei, Mavado, Quan Chi, Rayden, Reptile, Scorpion, Shang Tsung, Sonya, Sub-Zero. MK:DA zostało zademonstrowane na PS2 i X-Box'ie. Ed Boon przyznał, że gra bardzo długo się wczytuje. Zapowiedział, iż szybkość wczytywania zostanie zredukowana do 4 razy. Jeżeli chodzi o menu gry, to wszystko się może jeszcze zmienić.

Pojawił się kolejny trailer z MK:DA. Jest on ulepszeniem poprzedniego trailera, widać na nim więcej postaci, m.in. Li Mei. Poniżej zdjęcia z tego trailera.


21 MAJ 2002
W magazynie Edge Magazine pojawiło się kilka stron poświęconych MK:DA. Pisało tam, że Johnny Cage i Kano powrócą w kolejnej części MK, informacje te nie są pewne.

19 MAJ 2002
Pojawił się nowy trailer z MK: Deadly Alliance. Nareszcie widać na nim krew, potłuczenia, combosy, ujęcia kamer. Sub-Zero, Scorpina, Malvado, Blind Kenshi, Quan Shi, Shang Tsunga i nareszcie Sonyę (która wygląda bardzo okazale:-)). Wszytsko to dzięki firmie Game Spot, która niestety za oglądanie filkimu każe sobie płacić. Oto miejsce z którego można filmik ten ściągnąć za darmo, kliknij tutaj, aby otworzyć tę stronę, odnośnik do filmiku znajdziecie również w dziale MK:DA.


17 MAJ 2002
Firma Midway wypuściła nowy filmik z MK:DA. W tym filmiku widać pierwszy raz walki. Widać wojowników takich jak: Cyrax, Jax, Quan Chi, Scorpion, Shang Tsung i Sub-Zero. Kliknij tutaj, aby ściągnąć filmik.

 Strona istnieje od 14 MAJA 2002, prace nad nią rozpoczęły się 14 Czerwca 2001!